Suhkruglasuur

Pikemalt suhkruglasuuri koostisosadest, alternatiividest ja töövahendites

Esmakordne kohtumine suhkruglasuuriga võib olla pisut hirmutav, kuna paljud koostisosad võivad olla tundmatud ja neid ei oska kuskilt otsida.

 

Allpool räägin veidi põhjalikumalt kõigist koostisosadest ja vajalikest tarvikutest ning lisan enamusele mõne lingi.

 

Mul puudub igasugune seos kõigi nende poodidega, lihtsalt kasutan ja julgen nende tooteid soovitada. Ainult paar asja on pärit mu enda veebipoest, neid pole ma Eestist mujal müügilt leidnud

 

 

KOOSTIS
 
TUHKSUHKUR
 
Ma ei ole märganud erisust nende paari erineva tuhksuhkrubrändi vahel, mida meil müüakse, seega osta täpselt seda, mis ette satub või mida tavaliselt ka muuks kasutad.
 
MUNAVALGE
 
Meie kodus oli glasuuri alati tehtud värskete munavalgetega, kuna aga see pole tänapäeva maailma ja salmonelloosiohtu arvestades eriti turvaline valik, katsetasin kõigepealt poest ostetud pastöriseeritud munavalgetega (link). Ütlen ausalt, tulemus oli väga korralik! Aga niiviisi ostes on minimaalne kogus munavalgeid pool liitrit, enamasti liiter ja pakendi sisu ei säili avatuna kuigi pikalt! Nii et kui just pidevalt beseed ei valmista või suurem asi jõusaalihunt pole – nagu mina – lendab seda aeg-ajalt suuri koguseid prügisse ja see mulle ei meeldinud.
 

Suhkruglasuuri valmistamine

Nähtavasti on iga keskmine eestlane oma elus mõne piparkoogi kaunistanud ja seega kursis kas poest ostetud (või kodus tuhksuhkrust ja munavalgest kokku segatud suhkruglasuuriga). Selline glasuur on tegelikult hea abimees, kui oled just alustanud ja tahad harjutada!
 
Aga nendega piparkooke kaunistades ei õnnestunud minul kunagi saavutada täpselt selliseid mustreid, nagu plaanisin ja pärast süüa ei soovinud ma neid kunagi, seetõttu ise glasuurküpsistega alustanult oli just ideaalse glasuuri valmistamine mu nimekirjas esimesel kohal.
 
Glasuuri kokkusegamises pole tegelikult midagi keerulist, kõige aeganõudvam ja keerukam osa on hiljem selle toonimine ning vedeldamine.